logo

HIZLI TEKLİF AL

Kasko / Trafik Sigortası

Yeni Çipli Ehliyet

Yeni Çipli Ehliyet


Avrupa'ya uyum çerçevesinde çipli ehliyet uygulamasına geçildi. 4 Ocak 2016 itibariyle yeni sürücülere otomatik olarak çipli ehliyet veriliyor ve aracını yurtdışında kullanacak olsun veya olmasın, eski tip ehliyet sahiplerinin de 31 Aralık 2020'ye kadar ehliyetlerini yenilemeleri gerekiyor. Yeni tip çipli ehliyetlerin geçerlilik süresi eskisi gibi evladiyelik değil. Ehliyet sınıfına göre değişen 5 ya da 10 yılda yenilenmesi gerekiyor. 180 ülkede geçerli. Artık Avrupa Birliği ülkelerinde dolaşmak için uluslararası ehliyete gerek kalmadı. Türkiye'deki ve yurtdışındaki sistemler birbirini görecek ve yurtdışında işlenen trafik suçları Türk sürücülerin yanına kalmayacak.

ESKİ TİP EHLİYET ÇİPLİ EHLİYET OLARAK NASIL YENİLENİR?

İstenilen tüm belgelerle birlikte “Mavi Dosya” denen trafik dosyanızı hazırlıyorsunuz. surucurandevu.egm.gov.tr internet adresinden istenilen trafik tescil birimlerinden randevu alıyorsunuz. Başvurunuz kabul edilirse 15 gün içinde adresinize teslim ediliyor. Bu süre zarfında kullanmak için de geçici bir belge veriliyor.

RANDEVUYA HANGİ BELGELERLE GİDİLİYOR?

Randevuya eski sürücü belgesi, nüfus cüzdanı ve güncel sağlık raporu ile gidiliyor (Aile Sağlığı Merkezleri ücretsiz veriyor). 13 TL değerli kâğıt, 2 TL de vakıf payı ödemesi yapılıyor. Vakıf payı olan 2 TL Halkbank ya da Vakıfbank'a yatırılıyor. Yatırırken ehliyet cüzdan yenileme bedeli notu düşmeyi unutmuyoruz. Değerli kâğıt bedeli olan 13 TL de Vergi Dairesi'ne yatırılıyor. Yatırırken ‘çipli ehliyet harcı' diyoruz. Ayrıca, 2 adet biyometrik vesikalık fotoğraf ve kan grubunu belirtir belge veya yazılı beyan gerekiyor.

allianz axa groupama gunes koru hdi unico aksigorta quick mapfre sompo turknippon doga ergo eureko

ÜRÜNLER

Hızlı, Güvenli ve Ekonomik

KONUT SİGORTASI

Detaylı bilgi almak için tıklayın.

Konut sigortası ile hem binanızı hem de eşyanızı sigorta teminatı altına alabilirsiniz. Kiracı iseniz sadece konutta bulunan eşyalarınızı sigortalatmanız mümkündür. Konut sigortası teminatları çok geniş kapsamlıdır. Konutunuz için yaptırmış olduğunuz DASK zorunlu deprem sigortası sadece binanın deprem riskine karşı sigortalanmasını sağlar. Konut paket poliçesi depreme ilaveten Yangın, Hırsızlık, Su basması, Komşuya verilecek zararlar gibi bir çok teminat içermektedir.

konut
Yabanci

YABANCI SAĞLIK SİGORTASI

Detaylı bilgi almak için tıklayın.

Yabancı uyruklu kişilerin Türkiye’de ikamet izni için gerekli olan bu ürün; sigorta süresi içinde, sigortalının ve/veya poliçede belirtilmiş olmaları kaydıyla, sigorta ettirenin hastalık ve/veya kazaya uğraması halinde bu ürüne özel anlaşmalı sağlık kurumlarında gerçekleşen tanı ve tedavilerine ait sağlık harcamalarını; sigortalının tabi olduğu poliçede belirtilen Sağlık Sigortası Genel Şartları’na ve Özel Sağlık Sigortaları Yönetmeliği’ne ve bu özel şartlara göre sağlık kurumları uygulama ilkelerine uygun hazırlanan teminat tablosundan poliçede belirtilen teminat, limit, ödeme yüzdesi ve istisnalara tabi olarak karşılar.

TRAFİK SİGORTASI

Detaylı bilgi almak için tıklayın.

Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan Trafik Sigortası Teminatları bütün sigorta şirketlerinin hazırladığı poliçelerde aynıdır. Ancak Trafik Sigortası Primleri Sigorta Şirketlerine göre farklılık göstermektedir. Önceden sigorta şirketleri primleri aylık olarak belirlemekteydi. Hazinenin yayınladığı son genelgeyle fiyatlar artık günlük olarak da değişkenlik gösterecektir. Sigorta şirketleri Trafik Sigortası Primlerini hesaplarken araç sahibinin yaşı, geçmiş kaza durumları, trafik mcezaları ile aracın geçmişte karıştığı kazaları dikkate alıp fiyat vermektedir.

Trafik
Tamamlayici

TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASI

Detaylı bilgi almak için tıklayın.

Sağlığım tamam sigortası ne zaman devrede? • Sigortalının SGK ile anlaşmalı bir özel hastaneye gitmesi; • SGK ile anlaşmalı olan hastaneyle SOMPO SİGORTA’nın Sağlığım Tamam Sigortası ürününe özel anlaşmasının olması; • SGK ile anlaşmalı hastanede sigortalının işlemlerini gerçekleştiren doktorun SGK ile anlaşmalı olması; • Tedavisi talep edilen rahatsızlığın poliçe öncesine dayanmaması ve SOMPO SİGORTA Sağlığım Tamam Sigortası özel ve genel şartlarına uygun olması gerekmektedir.

YURTDIŞI SEYAHAT SİGORTASI

Detaylı bilgi almak için tıklayın.

Yurtdışı Seyahat Sigortası, yurtdışına yapacağınız seyahatlerinizde karşılaşabileceğiniz acil sağlık problemlerini, sorunlarını teminat altına alan ve seçilen alternatife göre Yardım Hizmetleri ile içeriği genişletilmiş seyahat sağlık sigortasıdır. Yurtdışı Seyahat Sigortasının kapsadığı teminatlar, tıbbi tedavi teminatı, sigortalının seyahati veya nakli, sigortalının daimi ikametgaha nakli, sigortalının cenazesinin nakli, bagaj kaybı ve çalınması, tıbbi danışmanlık, acil mesajların iletilmesidir.

seyahat

SigortaMerkezi.com

SİGORTA FİYATLARI


Trafik Sigortası Fiyatları

Sigorta Merkezi 16 sigorta şirketinden aracınız için en uygun "Trafik Sigortası" fiyatı bulmanızı sağlar...

Devamı için

Yurtdışı Seyahat Sigortası Fiyatları

Yurtdışı Seyahat Sigortası, yurtdışına yapacağınız seyahatlerinizde karşılaşabileceğiniz acil sağlık...

Devamı için

Konut Sigortası Fiyatları

​Konut sigortası ile hem binanızı hem de eşyanızı sigorta teminatı altına alabilirsiniz.DASK... Kiracı iseniz sadece konutta...

Devamı için

Yabancı Uyruklu Sağlık Sigortası Fiyatları

Yabancı uyruklu kişilerin Türkiye’de ikamet izni için gerekli olan bu ürün; sigorta süresi içinde, sigortalının...

Devamı için

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile özel hastanede ne kadar SGK farkı ödeyeceğim diye düşünmeyin!...

Devamı için

Kasko Sigortası Fiyatları

Sigorta Merkezi 16 sigorta şirketinden aracınız için en uygun "Kasko Sigortası" fiyatı bulmanızı sağlar.

Devamı için
ssl
Copyright © 2014 Sigorta Merkezi Tüm hakları saklıdır.
Eski tip ehliyetlerini yeni çipli tip ehliyetle değiştirilmesi işlemleri
Yeni Çipli Ehliyet
ehliyet değişimi,çipli ehliyet,yeni ehliyet,çipli ehliyet,yeni ehliyet