HIZLI TEKLİF AL

Kasko / Trafik Sigortası

Yabancı Ülkede Hasar

Türkiye Plakalı Araç Yurt Dışında Kazaya Karıştığında Yapılması Gerekenler ;

Yurt dışında Türkiye plakalı aracınızla her hangi bir trafik kazasına karıştığınızda aracınızı güvenli bir şekilde park edip, gerekli ikaz levhalarını koyunuz. Avrupa ülkelerinde genellikle yabancı plakalı araç trafik kazasına karıştığında polis çağırdığınızda gelmektedir. Polis geldiğinde resmi polis zaptı yada ülkemizde de uygulanan karşılıklı beyan formu doldurulmaktadır. Bu formlardan başka bir belgeye imza atmamaya ve kusur oranına dikkat ediniz.

Polis geldiğinde dil olarak anlaşmıyorsanız, tercüman isteme hakkınız vardır. Genellikle polisler bu konularda yardımcı olurlar. Bir çok ülkede polisler kaza kusur oranını olay mahallinde tespit ettiklerinden, polisle kuracağınız diyalog önemlidir.

Tutuklanmanız durumunda kazanın olduğu ülkede Büyükelçiliğimiz veya konsolosluğumuzla mutlaka bağlantı kurun.

Kazaya sürücü sıfatı ile karışmışsanız ülkemize döndüğünüzde mutlaka Motorlu Taşıtlar Bürosunu bilgilendirin.                                         

 

Kazayla ilgili sizden istenecek evraklar,

Ehliyetiniz,

Ruhsatınız,

Yeşil kart sigortanız veya sigorta sertifikanız.

Avrupa ülkelerinde karşılıklı hasar beyanı doldurmada sakınca yoktur. Bu belge ile iki tarafın araç ve kişisel bilgileri ile kazanın oluş şekli belirtilmektedir.

 

Avrupa Karşılıklı Kaza Beyanı (.pdf)


ÜRÜNLER

Hızlı, Güvenli ve Ekonomik

KONUT SİGORTASI

Detaylı bilgi almak için tıklayın.

Konut sigortası ile hem binanızı hem de eşyanızı sigorta teminatı altına alabilirsiniz. Kiracı iseniz sadece konutta bulunan eşyalarınızı sigortalatmanız mümkündür. Konut sigortası teminatları çok geniş kapsamlıdır. Konutunuz için yaptırmış olduğunuz DASK zorunlu deprem sigortası sadece binanın deprem riskine karşı sigortalanmasını sağlar. Konut paket poliçesi depreme ilaveten Yangın, Hırsızlık, Su basması, Komşuya verilecek zararlar gibi bir çok teminat içermektedir.

App

YABANCI SAĞLIK SİGORTASI

Detaylı bilgi almak için tıklayın.

Yabancı uyruklu kişilerin Türkiye’de ikamet izni için gerekli olan bu ürün; sigorta süresi içinde, sigortalının ve/veya poliçede belirtilmiş olmaları kaydıyla, sigorta ettirenin hastalık ve/veya kazaya uğraması halinde bu ürüne özel anlaşmalı sağlık kurumlarında gerçekleşen tanı ve tedavilerine ait sağlık harcamalarını; sigortalının tabi olduğu poliçede belirtilen Sağlık Sigortası Genel Şartları’na ve Özel Sağlık Sigortaları Yönetmeliği’ne ve bu özel şartlara göre sağlık kurumları uygulama ilkelerine uygun hazırlanan teminat tablosundan poliçede belirtilen teminat, limit, ödeme yüzdesi ve istisnalara tabi olarak karşılar.

TRAFİK SİGORTASI

Detaylı bilgi almak için tıklayın.

Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan Trafik Sigortası Teminatları bütün sigorta şirketlerinin hazırladığı poliçelerde aynıdır. Ancak Trafik Sigortası Primleri Sigorta Şirketlerine göre farklılık göstermektedir. Önceden sigorta şirketleri primleri aylık olarak belirlemekteydi. Hazinenin yayınladığı son genelgeyle fiyatlar artık günlük olarak da değişkenlik gösterecektir. Sigorta şirketleri Trafik Sigortası Primlerini hesaplarken araç sahibinin yaşı, geçmiş kaza durumları, trafik mcezaları ile aracın geçmişte karıştığı kazaları dikkate alıp fiyat vermektedir.

App

TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASI

Detaylı bilgi almak için tıklayın.

Sağlığım tamam sigortası ne zaman devrede? • Sigortalının SGK ile anlaşmalı bir özel hastaneye gitmesi; • SGK ile anlaşmalı olan hastaneyle SOMPO SİGORTA’nın Sağlığım Tamam Sigortası ürününe özel anlaşmasının olması; • SGK ile anlaşmalı hastanede sigortalının işlemlerini gerçekleştiren doktorun SGK ile anlaşmalı olması; • Tedavisi talep edilen rahatsızlığın poliçe öncesine dayanmaması ve SOMPO SİGORTA Sağlığım Tamam Sigortası özel ve genel şartlarına uygun olması gerekmektedir.

YURTDIŞI SEYAHAT SİGORTASI

Detaylı bilgi almak için tıklayın.

Yurtdışı Seyahat Sigortası, yurtdışına yapacağınız seyahatlerinizde karşılaşabileceğiniz acil sağlık problemlerini, sorunlarını teminat altına alan ve seçilen alternatife göre Yardım Hizmetleri ile içeriği genişletilmiş seyahat sağlık sigortasıdır. Yurtdışı Seyahat Sigortasının kapsadığı teminatlar, tıbbi tedavi teminatı, sigortalının seyahati veya nakli, sigortalının daimi ikametgaha nakli, sigortalının cenazesinin nakli, bagaj kaybı ve çalınması, tıbbi danışmanlık, acil mesajların iletilmesidir.


SigortaMerkezi.com

SİGORTA FİYATLARI


Trafik Sigortası Fiyatları

Sigorta Merkezi 16 sigorta şirketinden aracınız için en uygun "Trafik Sigortası" fiyatı bulmanızı sağlar...

Devamı için

Yurtdışı Seyahat Sigortası Fiyatları

Yurtdışı Seyahat Sigortası, yurtdışına yapacağınız seyahatlerinizde karşılaşabileceğiniz acil sağlık...

Devamı için

Konut Sigortası Fiyatları

​Konut sigortası ile hem binanızı hem de eşyanızı sigorta teminatı altına alabilirsiniz.DASK... Kiracı iseniz sadece konutta...

Devamı için

Yabancı Uyruklu Sağlık Sigortası Fiyatları

Yabancı uyruklu kişilerin Türkiye’de ikamet izni için gerekli olan bu ürün; sigorta süresi içinde, sigortalının...

Devamı için

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile özel hastanede ne kadar SGK farkı ödeyeceğim diye düşünmeyin!...

Devamı için

Kasko Sigortası Fiyatları

Sigorta Merkezi 16 sigorta şirketinden aracınız için en uygun "Kasko Sigortası" fiyatı bulmanızı sağlar.

Devamı için
Copyright © 2014 Sigorta Merkezi Tüm hakları saklıdır.
Türk plakalı araçların yabancı ülkelerde durumları
Türk plakalı aracınızla yurt dışında hasar yaptığınız yapılması gerekenler ve Motorlu Taşıtlar Büronun Hizmetleri ve Yurt Dışı Kazalarda Kullanılacak Avrupa Kaza Zaptı Örneği
yabancı ülkede hasarda ne yapmalıyım,Avrupa da hasar yaptığımda neler yapılır,Yurt dışı hasarı evrakları,Yurt dışı hasarı için nereye başvuracağım,Avrupa karşılıklı kaza beyanı,avrupa kaza zaptı örneği,avrupa birliği oto kaza zaptı